Unikátní projekt - nová kniha Galateia – Volání moře

19. února 2018
kniha Galateia Volani more Buddy

Podpořme unikátní rodící se knihu Galateia – Volání moře

Čas mořských bohů a mořských panen v magickém prostředí pod hladinou odplynul jen v lidské mysli. Z průzračných karibských vod omývajících břeh ostrova Martinik tato stvoření nikdy zcela nevymizela.

Nebývá zvykem, že novou knihu doprovází filmový trailer. Tady vsadili tvůrci na kreativitu a nevšední podpora knihy byla zrozena na sklonku loňského roku v potápěčské jámě v Čestlicích, kde se sešli podvodní nadšenci a podporovatelé projektu Galateia – Volání moře, autorů Marty Cottora a Lucie Drlíkové. Galateia je připravovaná fantasy kniha, která vypráví příběh z karibského ostrova Martinik o nádherné dívce, která v sobě skrývá tajemství mořských bohů. Jedná se o romantický příběh plný emocí a legend. Kniha bude plně ilustrovaná podvodními fotografiemi Lucie Drlíkové, waterlanddreams.com. Lucie nadšeně vypráví o své práci na projektu: „Příběh mě natolik uchvátil a jsem ráda, že jsem ho mohla fotograficky ilustrovat. Je skvělé, že mi autorka nechala volnou ruku, co se týče ilustrací a já se mohla pod vodou opravdu "kreativně vyřádit". Bylo to náročné, ale skvělé focení s bezvadným týmem lidí. Pro mě výjimečné tím, že jsem poprvé vytvářela fotografie na základě knižních postav.“

Scény pro fotografie hlavních postav byly zpracovány na míru dle knižní předlohy. Potápěčská jáma v Čestlicích se na dva dny změnila ve fotograficko-filmový ateliér. Nešla přehlédnout podvodní filmová světla, plachty natažené do hloubky čtyř metrů, pozadí scén aj.. Přípravy jen na focení pod vodou zaměstnaly řadu lidí: připravit scény, kostýmy, doplňky, nalíčit a učesat postavy. Krásné šaty na focení zapůjčila módní návrhářka Tereza Sabáčková. Díky úsílí a pomoci mnoha lidí, vznikly unikátní podvodní fotografie, které ztvárňují postavy z knížky v podání Kláry Issové, Anny Julie Slováčkové, Šárky Karnetové, Václava Noida Bárty, Barbory Zavadilové, Tomáše Dumbrovského a Vojtěcha Nedvěda. Mořskému Orákulu propůjčila svůj magický hlas herečka Pavla Drtinová. A jak jistě tušíte, cílem celé kampaně je vydání unikátní knihy. „Je až neuvěřitelné, že se to krásné a zároveň náročné období blíží ke svému konci. Jsem velmi vděčná za lidi, kteří se do projektu zapojili a pomohli nám. A co se fotografií v knize týče, prozradím jen, že budete ohromeni!“, říká k projektu autorka knihy Marta Cottora.

Aby se kniha mohla vydat, je limitovaná edice v předprodeji na Hithit.com/galateia v crowdfundingové kampani od 19. 2. do 21.3.2018. Část financí z prodeje knihy poputuje na podporu Klubu nemocných cystickou fibrózou, z.s., www.klubcf.cz. Za technickou podporu děkujeme společnosti Twin Star Film a za zajištění cateringu zdravestravovani.cz. Fotografie a záznamy ze zákulisí podvodního focení, příprav a natáčení naleznete postupně na FB profilu @GALATEIAcz a instagramovém profilu galateiacz.

Diskuse

celkem komentářů: 0 vložit komentář

Zatím nebyly vloženy žádné komentáře.

reklama
Buddy Potápění
On-line kalkulátor cestovního pojištění pro potápěče
Anketa
Anketa není vypsána.
archiv anket
Z našeho e-shopu
č. 51 - 6/2015 - listopad/prosinec
č. 51 - 6/2015 - listopad/prosinec
Milí čtenáři časopisu BUDDY, uvnitř nového čísla najdete exotické a zajímavé potápěčské lokality,...
více z e-shopu
reklama tusa.nl