TS, FREEDIVING, Mistrovství České republiky v nádechovém potápění v Pardubicích

03. května 2018
freediving potapeni

V sobotu 19. 5. 2018 se bude na pardubickém bazénu konat mistrovství České republiky ve freedivingu. Letošní závody budou prvním českým závodem v sezóně. Letošní Mistrovství České republiky přilákalo velké množství zahraničních závodníků. Na start se postaví až 80 závodníků z 13 zemí Evropy. Pořadatelem závodu je AIDA Czech Republic ve spolupráci se školou nádechového potápění Silent Touch – apnea4all.

Mistrovství ČR se koná každoročně a letos soutěžíme ve dvou bazénových disciplínách – statické apnoi (STA) a dynamické apnoi (DYN). V Pardubicích se Mistrovství ČR koná poprvé a bude se jednat o největší závod v nádechovém potápění v historii českého freedivingu. Na start ranní disciplíny statická apnoe (STA) se postaví vždy 5 závodníků najednou v 12 kolech. V odpolední disciplíně dynamická apnoe s ploutvemi (DYN) uvidíme v každém kole 4 závodníky najednou. To zaručí větší atraktivitu závodu.

Každá disciplína se hodnotí a vyhlašuje zvlášť, ale celkovým vítězem a mistrem či mistryní republiky se stane vždy jen freediver či freediverka s nejvyšším bodovým součtem ze dvou disciplín. Mistrem republiky může být pouze závodník s občanstvím České republiky.

Loňského MČR pořádaného v Pardubicích se zúčastnilo 60 závodníků z 12 zemí Evropy ( Česka, Slovenska, Německa, Španělska, Velké Británie, Polska, Ruska, Běloruska, Slovinska, Litvy, Lotyšska a Rakouska). Letos je závod vypsán pro 80 závodníků. Opět tak v Pardubicích překonáváme historické tabulky v počtu závodníků i náročnosti organizace.

Při pohledu na seznam závodníků připomíná otevřené Mistrovství České republiky opět Mistrovství Evropy.

Více o mistrovství ČR naleznete zde: http://www.apnea4all.com/mcr-freediving/

Místo konání: Aquacentrum Pardubice Jiráskova 2664, Pardubice

Soutěžní disciplíny mistrovství České republiky 2018:

Statická Apnoe (STA) V disciplíně statická apnoe je cílem vydržet co nejdéle na jeden nádech. Nejobvyklejší je poloha na hladině s obličejem ve vodě. Atlet se při ní vznáší maximálně uvolněn fyzicky i psychicky. I v teplé vodě je nutné mít neopren, protože při absenci pohybu a sníženém metabolismu dochází rychle k prochladnutí organismu.


Dynamická apnoe (DYN) Bazénová dynamická apnoe se dále dělí na kategorie s ploutvemi (DYN). U této disciplíny je cílem uplavat na jeden nádech co nejdelší vzdálenost.

Více informací Vám poskytne: Radek Veverka - organizátor tel.: +420 608 465 948 e-mail: radek@apnea4all.com

Diskuse

celkem komentářů: 0 vložit komentář

Zatím nebyly vloženy žádné komentáře.

reklama časopis potápěč buddy
Buddy Potápění
On-line kalkulátor cestovního pojištění pro potápěče
Anketa
Anketa není vypsána.
archiv anket
Z našeho e-shopu
č. 30 - 3/2012 - květen/červen
č. 30 - 3/2012 - květen/červen
BUDDY Potápění, č. 30. Jaké články a fotografie v něm najdete? O setkání s velrybími žraloky na...
více z e-shopu
reklama potápění a freediving Mares