Testování outdoorové kamery LAMAX ACTION X6 a X7 i pod vodu nejen pro potápěče

02. července 2015
kamera na potápění

Testovali jsme za vás. Redakční test – Doporučujeme!

LAMAX - akční favorit

Novinka! LAMAX ACTION X6 a X7. Kamera s pouzdrem pod vodu za cenu víkendového potápění!

Otestovali jsme outdoorovou akční kameru LAMAX ACTION X6 i nový model ACTION X7, který se objeví jako čerstvá novinka na českém trhu v průběhu července.

Malá snadno ovladatelná kamera pod vodu nevykazovala během našich ponorů žádné komplikace. Model ACTION X6 s námi byl na Maltě několikrát v hloubce přes 40 m a model ACTION X7 na vracích v Chorvatsku opět v hloubce 40 m a na českém lomu ve sladké vodě.

Obě kamery nabízí několik režimů: video (Full HD záznam), fotoaparát (12 Mpx), sekvenci a cyklické natáčení. Jejich ovládání je velmi intuitivní a jednoduché. V ceně základního balení kamery je velký počet doplňků (kolem 20 ks) a příslušenství, což vám umožní flexibilitu umístění kamery. Díky dvěma hlavním tlačítkům na pouzdře se snadno a jednoduše ovládá. Oceníte velký integrovaný display na zadní straně kamery. Kamera je opatřena objektivem s velmi širokým úhlem záběru 170 stupňů, který se nám dobře osvědčil zejména při potápění a natáčení na vracích. My jsme si na testování vyrobili sami základnu, ke které jsme upevnili kamery. Jinak samostatně jsme natáčeli kamerou s teleskopickým držákem, ale lze použít i držák-úchytku na ruku v balení, nebo další a jiné držáky usnadňující obsluhu kamery pod vodou a stabilitu točeného záznamu. My jsme si ke kameře připevnili ještě karabinku, umožňující nám „odložení“ kamery pod vodou v případě, že potřebujete obě ruce anebo jste skončili s natáčením a nechcete něco dál zbytečně v ruce držet. Za cenu 2.990 Kč dostanete kameru s řadou příslušenství, která bude zcela dostačující i bez světel při potápění v mořích do 20-30 m. A když se vám ji podaří náhodou vytopit, tak vzhledem k její ceně, to pro vás nebude tak zásadní jako v případě kamer v cenové relaci nad 10.000 Kč. Baterie kamery vydržela téměř dvouhodinové denní ponory, záleží na stavu baterie a teplotě okolní vody. Doporučujeme doplnit o světla v případě větších hloubek, kde je absence slunečních paprsků, nebo ve sladké vodě, popř. použití červeného filtru.

Pokud je v současné době na našem trhu přes 55 různých outdoorových kamer, z toho přes 15 modelů s možností potápění pod 20 m, tato kamera je, co se týče kvality záznamu a ceny, bezesporu velkým favoritem pro všechny rekreační potápěče a jinak aktivní nadšence. Obraz z kamery můžete kontrolovat jednak na LCD obrazovce, tak i na displeji chytrého telefonu, kam si pořízená data můžete díky vestavěné síti WiFi snadno přenést. Díky funkci cyklického natáčení můžete kameru využívat také jako kameru do auta se záznamem jízdy. Kamera LAMAX ACTION X7 navíc disponuje G-senzorem a parkovacím módem. Co se příliš neosvědčilo je používání kamery k získání fotografických záběrů na slunci, při velkých světelných kontrastech (moře, slunce). Na fotografování na břehu použijte raději fotoaparát a kameru zase na natáčení videí.

Kameru doporučuji všem, kteří nechtějí fotit pod vodou, nechtějí do fotoaparátu a pouzder a světel investovat velké peníze, ale chtějí si pořídit videa na památku anebo ukázat kamarádům na sociálních sítích, co pod vodou viděli a kde se potápěli. Pro tyto účely naprosto dostačující a levné záznamové médium. Vřele doporučuji. S výrobcem/dovozcem jsme se dohodli ještě na testování hloubek, protože jsme sami několikrát s kamerou překročili hranici 40 m a kamera je zcela v pořádku a nejeví žádné známky poškození.

potápění Chorvatsko

Technické parametry LAMAX ACTION X6: • záznam ve Full HD rozlišení 1080 p 30 fps • úhel záběru 170° • 12 Mpix fotografie • vodotěsné pouzdro do 30 m • integrovaný 1,5" barevný LCD displej • WiFi • sekvenční fotografie až 3 snímky/s • otočení obrazu o 180° • cyklické (nekonečné) natáčení • kompletně české menu a ovládání • velký počet příslušenství v základním balení MO cena: 2 990 Kč

LAMAX ACTION X7 disponuje velmi podobnými parametry jako ACTION X6. V našem testu jsme ocenili především pokrok ve vyvážení bílé a všeobecně optimalizaci video výstupu. V této cenové kategorii jsou parametry videa opravdu nadstandardní. Další nové funkce ocení především majitelé automobilů, protože kamera disponuje také G-senzorem a parkovacím režimem. LAMAX ACTION X7 – ještě něco navíc oproti X6 • nový videočip a objektiv pro kvalitnější natáčení • sekvenční fotografie až 10 snímků/s • G-senzor • parkovací mód • detekce pohybu Cena: zatím není známa

Pro více informací o kameře ACTION X6 a X7 navštivte webové stránky e-shop LAMAX Electronics www.lamax-electronics.com/eshop/cs

Záběry z kamery najdete na Youtube anebo odkaz na video na Facebooku na našem profilu BuddyPotapeni.

Diskuse

celkem komentářů: 3 vložit komentář
Luboš Kučera 17. září 2015 12:20:52
Lamax X7 mám už asi měsíc, zatím jsem jí testoval 2x a musim říct, že nepustila ani kapičku. Moc se mi líbí, maximální spokojenost. Doporučuju všem :)
Ivan Klán 22. září 2015 11:49:55
X7 som si kúpil, hneď ako bola dostupná na slovenskej Alze. Neľutujem, som s ňou veľmi spokojný. Musím sa ale priznať, že pod vodou som ju ešte neskúšal. Ale ako čítam tento článok, asi to čoskoro napravím. :)
Soňa Sládková 23. září 2015 12:02:57
Ja mám zase tú x6. Kameru som už skúšala pod vodou - ale len v bazéne. :D To nič nemení ale na tom, že to bola super zábava! :D ... Môj priateľ si už na moju kamerku však brúsi zuby, keďže si ju o týždeň zoberie práve s kamarátami do Tuniska na potápanie, snáď mi ju v mori nestratí. :)

reklama www.iqsub.cz/
Buddy Potápění
On-line kalkulátor cestovního pojištění pro potápěče
Anketa
Anketa není vypsána.
archiv anket
Z našeho e-shopu
č. 30 - 3/2012 - květen/červen
č. 30 - 3/2012 - květen/červen
BUDDY Potápění, č. 30. Jaké články a fotografie v něm najdete? O setkání s velrybími žraloky na...
více z e-shopu
reklama www.clear-point.cz