Nejrychlejší OLYMPUS OM-D E-M1 Mark II

07. února 2017
olympus podvodni potapecsky

Nejrychlejší Olympus všech dob Olympus nedávno představil novou vlajkovou loď, profesionální fotoaparát OM-D E-M1 Mark II. Ten je ve všech ohledech rychlejší, než jeho předchůdce a svoji rychlostí předčí řadu profesionálních bezzrcadlovek i zrcadlovek. Nový snímač s rozlišení 20,4 megapixelů dokáže zaostřovat systémem porovnání kontrastu i fázovou detekcí. Celkem 121 zaostřovacích bodů funguje v obou zaostřovacích režimech. Všechny fázové zaostřovací body jsou navíc křížové. Kombinace obou systémů spolu s bezprecedentní rychlostí nového procesoru TruePic VIII se podílí na extrémně rychlém zaostřování. Prakticky vše, co se dalo na původní vlajkové lodi řady OM-D zrychlit, se skutečně urychlilo. Od již zmíněné rychlosti zaostřování, přes startovací čas fotoaparátu či významně rychlejší obnovovací frekvenci hledáčku, až po násobně rychlejší sekvenční snímání.

olympus podvodni potapecsky

Abyste nikdy v budoucnu nepropásli ten správný okamžik, představí Olympus v novém OM-D funkci ProCapture. Jde o funkci, při které zachytíte okamžiky ještě před samotným stisknutím spouště. Jak je to možné? Přístroj v podstatě fotografuje do vnitřní mezipaměti již v okamžiku lehkého namáčknutí spouště. V okamžiku úplného stisknutí spouště tak má vyfoceno již 14 snímků. Pokud spoušť ještě chvíli podržíte, zachytí dalších 25 záběrů. Celkem tedy 14 fotek před stisknutím spouště a 25 po stisknuté spouště, to vše i ve formátu RAW.

olympus podvodni potapecsky

Nové OM-D E-M1 Mark II však přináší spoustu dalších inovací. Mezi ty nejzajímavější patří i rychlost sekvence a množství snímků, které dokáže zachytit. V sekvenčním režimu s průběžným zaostřováním zachytí až 18 snímků za sekundu. Při volbě sekvence bez průběžného zaostřování zvládá neuvěřitelných 60 snímků za sekundu (vše i ve formátu RAW). Přidáme-li špičkové 4K video záběry, C4K až do 237Mbps, funkci High Res Shot (Multishot), při kterém dokážete fotit s neuvěřitelným rozlišením až 80mpx, WiFi dálkové ovládání, vylepšený ISO výkon, světově unikátní vestavěný 5osý stabilizátor obrazu s výkonem až 6,5 EV, dva sloty na SD karty, přepracovanou ergonomii s pohodlnějším držením, výkonnější baterii, odolnost proti vodě, prachu a mrazu a celou řadu dalších inovací, máme před sebou super rychlý stroj připravený i na ty nejextrémnější aktivity.

Pro podvodní fotografii je nezbytné podvodní pouzdro. Proto přichází Olympus s pouzdrem PT-EP14, které snese ponory až do hloubky 60 metrů. Na něj lze aplikovat některý z objektivových portů, včetně portu pro ultra širokoúhlé objektivy.

Více informací najdete na: www.olympus.cz a www.mujolympus.cz/blog.

Diskuse

celkem komentářů: 0 vložit komentář

Zatím nebyly vloženy žádné komentáře.

reklama Vase naroky na zpozdeny let Pravo na vasi strane ZDARMA
Buddy Potápění
On-line kalkulátor cestovního pojištění pro potápěče
Anketa
Anketa není vypsána.
archiv anket
Z našeho e-shopu
reklama www.fourthelement.cz