Mistrovství České republiky v nádechovém potápění v Pardubicích

18. března 2017
buddy potapeni freediving

V sobotu 3. 6. 2017 se bude na pardubickém bazénu konat mistrovství České republiky ve freedivingu. Letošní závody budou prvním velkým českým závodem v sezóně. Letošní Mistrovství České republiky přilákalo velké množství zahraničních závodníků. Na start se postaví 60 závodníků z 12 zemí Evropy.

Mistrovství ČR se koná každoročně a letos soutěžíme ve dvou bazénových disciplínách – statické apnoi (STA) a dynamické apnoi (DYN).

Každá disciplína se hodnotí a vyhlašuje zvlášť, ale celkovým vítězem a mistrem či mistryní republiky se stane vždy jen freediver či freediverka s nejvyšším bodovým součtem ze dvou disciplín. Mistrem republiky může být pouze závodník s občanstvím České republiky.

Loňského MČR pořádaného v Praze se zúčastnilo 31 závodníků z ČR, Slovenska, Ruska, Finska, Litvy a Německa. Letos máme registrováno 60 závodníků z 12 zemí Evropy ( Česka, Slovenska, Německa, Španělska, Velké Británie, Polska, Ruska, Běloruska, Slovinska, Litvy, Lotyšska a Rakouska). Závod je vypsán pro 60 závodníků, kdy právě kvůli nevídanému zájmu jsme se rozhodli o rozšíření kapacity z 45 na 60 závodníků. Nikdy se v historii českého freedivingu tak velký závod u nás nekonal. V roce 2009 na námi organizovaném závodě FEB Cup 2009 uplaval jako první Čech vzdálenost 200m na jeden nádech Jan Honysh. Nyní v Pardubicích přepisujeme historické tabulky podruhé.

Při pohledu na seznam závodníků začíná otevřené Mistrovství České republiky připomínat Mistrovství Evropy. I třeba tím, že se závodu účastní celá česká špička včetně světových šampionů Valenty, Ševčíka, Valy, Grézlové, a světový rekordman a Mistr světa z loňského roku polský závodník Mateuzs Malina a další špičkový závodníci.

Více o mistrovství ČR naleznete zde:

http://www.apnea4all.com/mcr-freediving/

Místo konání: Aquacentrum Pardubice Jiráskova 2664, Pardubice Krytý plavecký bazén je klasických rozměrů délka - 50 m, šířka - 21 m, hloubka - 1,85 m. Teplota vody: 27 °C

Sponzoři a partneři MČR 2017 Silent Touch – škola freedivingu (organizátor), Salvimar , Addinol, AIDA CZECH REPUBLIC, z.s., Erebos, Energyvita, eBrána, Apneautic, Apnea Academy, Aquacentrum Pardubice, Adrex.com, Magazín Buddy. Uvedeným sponzorům děkujeme za podporu našeho sportu a těšíme se na další spolupráci.

Soutěžní disciplíny mistrovství České republiky 2016:

Statická Apnoe (STA) V disciplíně statická apnoe je cílem vydržet co nejdéle na jeden nádech. Nejobvyklejší je poloha na hladině s obličejem ve vodě. Atlet se při ní vznáší maximálně uvolněn fyzicky i psychicky. I v teplé vodě je nutné mít neopren, protože při absenci pohybu a sníženém metabolismu dochází rychle k prochladnutí organismu.

Dynamická apnoe (DYN) Bazénová dynamická apnoe se dále dělí na kategorie s ploutvemi (DYN). U této disciplíny je cílem uplavat na jeden nádech co nejdelší vzdálenost.

TISKOVÁ ZPRÁVA, v Pardubicích 16. 3. 2017

Foto: Daan Verhoeven, archiv Radka Veverky - organizátora akce

Diskuse

celkem komentářů: 0 vložit komentář

Zatím nebyly vloženy žádné komentáře.

reklama pojistovna ERGO
Buddy Potápění
On-line kalkulátor cestovního pojištění pro potápěče
Anketa
Anketa není vypsána.
archiv anket
Z našeho e-shopu
č. 18 - 3/2010 - květen/červen
č. 18 - 3/2010 - květen/červen
Číslo Potápěč Buddy je zaměřené na jeskyně a uzavřené prostory...pro potápěče. Z obsahu...
více z e-shopu
reklama pravni poradna zdarma, zpozdeny let