Hledají se dobrovolnící do Indonésie (léto 2018), Pulau Balai

22. května 2018

Hledáme dobrovolníky na dva turnusy: červen-červenec, srpen- září 2018. Samozřejmě je možné na Pulai Balai zůstat i déle, případně si „turnus“ upravit dle svých preferencí. Vše je otevřeno debatě.

Hledáme dobrovolnické páry, neboť Pulau Balai leží v muslimské části Indonésie. Situace je tu trochu jiná než v Evropě. Ženy většinou jednají se ženami a muži s muži. Alkohol na ostrově najdete pouze z domácích zdrojů. Jeho pití není nelegální, ale pro Muslimy nemorální. Během pobytu je potřeba dodržovat určité zásady- zahalená ramena a nohy minimálně po kolena. Toto pravidlo platí i při šnorchlování/ plavání v moři. V očích ostrovanů jsou plavky nedostatečným oděvem. Téměř nikdo tu nemluví anglicky, a pokud tak gramaticky velmi špatně. Hygienické podmínky mohou být pro některé lidi šokující. V domečku máme tekoucí vodu, ale chybí sprcha. Umýváme se pomocí naběráků. Vodu filtrujeme přes domácí filtr. Máme elektřinu, ale internet funguje pouze přes hotspot z mobilu.

Na ostrově jsou dvě místní slečny (Indonésanky), které nám pomáhají s výukou. Slečny umí anglicky, takže se s nimi dorozumíš a vše ti vysvětlí. Hlavní náplní tvé činnosti je pomáhat s ekologicky zaměřenou výukou v místních školách, kontrolovat korálové školky – čistit, případně dosazovat korály a pomáhat s úklidem ostrova.

Pokud tě předchozí popis neodradil a máš stále ještě zájem, pošli nám, prosím, strukturovaný životopis a motivační dopis. Nezapomeň dopsat, od kdy do kdy bys na dobrovolničení měl čas. Také budeme rádi, pokud nám napíšeš, proč si myslíš, že by ses na tuto pozici hodil / hodila. Co můžeš do projektu přinést svého. Co od projektu očekáváš?

Potápěčská kvalifikace u dobrovolníků není potřeba, na to tam pak máme zkušené potápěče, kteří pomáhají zaládat nové korálové útesy. Korálové školky jsou většinou umístěné blízko pevniny, takže postačí schopnost plavat a šnorchlovací výbava. Dobrovolníci by měli spíše pomoci s výukou a aktivitami na pevnině.

CESTA NA MÍSTO: Letenka do Medanu (Sumatra) a pak cca 7hod autem do Sinkilu (přístav) a pak lodí na ostrov. Letenka do Medanu se pohybuje různě, nejvýhodnější je pořídit letenku do Kuala Lumpur či Singapuru/ případně Jakarta a odtud pak přelétnout s nějakou místní společností. Cena pak vyjde o dost levněji.

Dobrovolníkům můžeme nabídnout pouze ubytování v domě na ostrově a dvě indonéské kolegyně, které by s výukou pomáhají. Dobrovolníci si hrají cestu, pojištění a jídlo. Jídlo je tam ale opravdu levné.

Kontakt: MgA. Barbara Tesařová mobil: +420 778 717 788 e-mail: tesarova@zooliberec.cz web: www.zooliberec.cz FB: ZOO Liberec (Official)

Diskuse

celkem komentářů: 0 vložit komentář

Zatím nebyly vloženy žádné komentáře.

reklama časopis potápěč buddy
Buddy Potápění
On-line kalkulátor cestovního pojištění pro potápěče
Anketa
Anketa není vypsána.
archiv anket
Z našeho e-shopu
č. 37 - 4/2013 - červenec/srpen
č. 37 - 4/2013 - červenec/srpen
Buddy Potápění, č. 37 (4/2013) V novém čísle časopisu o potápění se dočtete o potápěčských...
více z e-shopu
reklama pravni poradna zdarma, zpozdeny let