Výzkum raků v ČR

30. května 2023

rak potapeni potapec Milí kolegové potápěči, rád bych ty z vás, kdo jste na ponorech v českých, moravských či slezských vodách potkali někdy raky, poprosil o pomoc. V rámci diplomové práce moje studentka Katka sleduje, za jakých okolností se raci (obvykle noční živočichové) pohybují mimo úkryty ve dne.

pokračování | diskuse (0)

Vyslo nove cislo magazinu Buddy 95/96

18. května 2023

buddy potapeni potapec 95

pokračování | diskuse (0)
reklama https://www.kws-shop.cz/potapecske-potreby/

Ochránci zvířat vyzývají k zamítnutí plánů na velkochov chobotnic

16. března 2023

Mezinárodní organizace Compassion in World Farming a Eurogroup for Animals vyzývají k zamítnutí plánů na otevření prvního komerčního velkochovu chobotnic na světě. Důvodem je získání plánů na výstavbu, které odhalily kruté zacházení se zvířaty a ničení životního prostředí. Organizace vyzývají také EU, aby z veřejných financí nepodporovala rozvoj velkochovu chobotnic ani žádné jiné průmyslové velkochovy zvířat. Stále totiž přibývají nové a nové vědecké důkazy o tom, že velkochovy ničí planetu. Plány, které společnost Nueva Pescanova předložila unijnímu generálnímu ředitelství pro rybolov a vládě Kanárských ostrovů a které získala organizace Eurogroup for Animals, vzbuzují několik závažných obav. Patří mezi ně použití kruté metody porážky, zavírání chobotnic do malých holých nádržích a praktiky, které přispívají k nadměrnému rybolovu v populacích volně žijících ryb. Ochránci zvířat vydali jako reakci na tyto znepokojivé plány novou zprávu s názvem Uncovering Horrific Reality of Octopus Farming (Odhalení děsivé reality velkochovu chobotnic).

pokračování | diskuse (0)

HLEDÁ SE POTÁPĚČ…

05. prosince 2022

inzerat buddy potapeni Hledáme dynamického, všestranného, spolehlivého potápěče, který by se rád věnoval této činnosti na plné pecky. Náplní práce je komunikace s klienty ve světě, proto komunikativní potápěč s obchodním duchem se u nás rozhodně neztratí. Více informací o produktech www.soprassub.com , www.soprastek či www.soprasapnea.com.

pokračování | diskuse (0)

Hlas pro kapra

05. prosince 2022

kapr Kampaň vytvořená za pomoci umělé inteligence dělá z vánočního kapra prezidentského kandidáta. Tisková zpráva CIWF Česko a werk.camp, Praha, 5/12/2022.

pokračování | diskuse (0)

Farmy na chobotnice? To jako vážně?

07. října 2022

chobotnice potapeni buddy Tisková zpráva CIWF Česko, 7/10/2022

pokračování | diskuse (0)

Nové eBUDDY 91/92 je připravené

03. června 2022

Vážení čtenáři, potápěči, srpnové a říjnové číslo e-magazínu BUDDY je na vás již připravené v sekci ke stažení, opět s předstihem. Pěkné čtení a příjemně strávené léto, u vody, anebo ještě lépe, pod vodou...

pokračování | diskuse (0)

Pomozme změnit pohled na ryby, pomozme jim

08. dubna 2022

V petici požadujeme, aby nová legislativa obsahovala také předpisy pro chov, přepravu a humánní usmrcování ryb. Jedná se o miliardy ryb každoročně odchovaných v podvodních velkochovech v EU. Současná legislativa chránící ryby je velmi slabá (ve srovnání se suchozemskými zvířaty téměř žádná), a tak v chovech dochází k obrovskému utrpení, nemluvě o nehumánních způsobech porážky těchto zvířat. Nyní máme šanci to změnit!

pokračování | diskuse (0)
reklama
Buddy Potápění
On-line kalkulátor cestovního pojištění pro potápěče
Anketa
Anketa není vypsána.
archiv anket
reklama www.clear-point.cz